TMO Randevu

Çiftçi tahılını TMO yerine tüccara sattı

Batman ve yöresinde hasat mevsiminin ardından çiftçi, tahılını TMO yerine tüccara sattı. Ziraat Odası Genel Sekreteri Ebubekir Doğan buğday, arpa ve mercimekte ciddi oranda rekolte düşüklüğünün yaşandığını söyledi.

90 BİN TON KAYIP
Sonbahar yağmurlarının yeterli yağmadığı iller arasındaki Batman ve yöresinde hububatta beklenen rekoltenin altında üretim gerçekleşti. Batman Ziraat Odası Genel Sekreteri Ebubekir Doğan, geçen yılın son aylarında yeterli yağışın yağmaması nedeniyle sadece buğdayda 70 bin ton kaybın yaşandığına dikkat çekti. Arpada da 20 bin ton ürün kaybının söz konusu olduğunu belirten Doğan: “Buğday gibi arpa ve kırmızı mercimekte de rekolte düşüklüğü var” dedi.

DESTEKLEME PRİMİ SENEYE

TMO emanet buğday alımı için çalışma başlattı

TMO emanet buğday alımı çalışması başlattı.Toprak_Mahsulleri_Ofisi_Trakya Bölgesı'nde depolamak üzere buğday alımına başlayacağını duyurdu. Toprak Mahsulleri Ofisi Kırklareli Şube Müdürü İhsan Çakır yaptığı açıklamada depolama imkanı olmayan ve fiyatların düşük olmas» sebebiyle Mönünü satmak istemeyen çiftçiler için TMO depolarının Kullanıma açıldığını bildirdi. TMO bölgede yağışların artması sebebi ile ve üretimin önceki senelere göre daha fazla olmasından dolayı Trakya'ya özel olarak böyle bir çalışma başlattı.Ürününü fiyatların düşük olması sebebiyle satmak istemeyen çiftçiler için böyle bir uygulama başlatan TMO, depolama imkanı bulunmayan çiftçilerin depo ihtiyacını gidermiş oluyor.

TMO Randevulu Tahıl Alım Sistemi Randevu Alma

TMO Randevulu Tahıl Alım Sistemi sürecek Toprak Mahsulleri Şubelerinde önümüzdeki ay başlayacak olan hububat alımlarında TMO Randevu Sistemine devam edeceğini açıkladı önümüzdeki ay başlayacak olan buğday ve arpa hasat döneminde tüm ürün alımlarının randevulu olarak gerçekleştirileceğini açıklayan Toprak Mahsulleri Müdürlüğü, "Uygulamalarına her yıl bir takım yenilikler ekleyerek daha kaliteli hizmet vermeyi amaçlayan Toprak Mahsulleri Ofisi, 75. yılında da bu yöndeki çalışmalarına devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

TMO Randevu Sistemiyle 1 ayda 212 bin ton hububat alımı yaptı

TMO Randevu Sistemiyle 1 Ayda 212 bin ton hububat alımı yaptı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) 20 Mayıs'ta başladığı hububat alımları kapsamında bugüne kadar 190 bin ton peşin, 22 bin ton emanet buğday alımı gerçekleştirildiğini bildirdi.

TMO'nun 2013 dönemi hububat hasadı ve TMO alımlarıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamaya göre, arpa hasadı Güneydoğu Anadolu Bölgesinde 30 Nisan'da, buğday hasadı Akdeniz Bölgesinde 10 Mayıs'ta başladı.

TMO'ya ürün getirmeden önce internet üzerinden randevu alın

TMO Toprak Mahsulleri Ofisi hububat alımlarında bütün ürünlerde randevulu sisteme geçti. Üreticilerin TMO'ya ürün getirmeden önce internet üzerinden randevu alması gerekiyor.
TMO Hububat Alımı Randevusu için TIKLAYINIZ
Toprak Mahsulleri Ofisi'nden yapılan açıklamada, bu sene TMO'ya ürün satmak, emanete ve taahhütname karşılığı ürün bırakmak isteyenlerin mutlaka randevu alması gerektiği ve randevu almak isteyen üreticilerin Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) bilgilerinin olması gerektiğinin belirtildi.

TMO Randevu Şefaatli'de Tanıtıldı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından Yozgat’ın Şefaatli ilçesi düzenlenen toplantıda çiftçilere randevu sistemi hakkında bilgi verildi.

TMO Randevulu Alım Sistemine Geçti

Toprak Mahsulleri tarafından alımı yapılan buğday, arpa, çavdar, yulaf, mısır , çeltik ve haşhaş alım döneminde, üreticilerden yapılacak ürün alımları tam randevu sistemine göre yapılacak.ÇKS kaydı bulunan çiftçiler artık ürünlerüni randevusuz TMO' ne satamayacak.

Toprak Mahsulleri Ofisi, Akçakoca Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2013/2014 hububat (buğday, arpa, çavdar, yulaf,) mısır ve çeltik alım döneminde, üreticilerden yapılacak ürün alımları tam randevu sistemine göre yapılacağı bildirildi.

Toprak Mahsulleri Ofisi, Akçakoca Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2013/2014 hububat (buğday, arpa, çavdar, yulaf,) mısır ve çeltik alım döneminde, üreticilerden yapılacak ürün alımları tam randevu sistemine göre yapılacağı bildirildi.

TMO Randevusuz Alım Yapmıyor !

Toprak Mahsulleri Ofisi ,TMO hububat alımlarında bütün ürünlerde randevulu sisteme geçti. Üreticilerin TMO'ya ürün getirmeden önce internet üzerinden randevu alması gerekiyor.

TMO Hububat Alımı Randevusu için TIKLAYINIZ

TMO Alım ve Muhafaza Dairesi Başkanı Hacı Baran, "Bu sene TMO'ya ürün satmak, emanete ve taahhütname karşılığı ürün bırakmak isteyenler mutlaka randevu alacak" dedi.

TMO Randevu Nasıl Alınır?

TMO Randevu Nasıl Alınır? TMO Hububat Alım Randevusu Nasıl Alınır?

Toprak Mahsulleri Ofisi, hizmette kaliteyi artırmak ve üreticilerin işyerlerinde uzun süre beklemelerini engellemek amacıyla 2013 alım döneminde, uygulamalarına bir yenisini daha ekleyerek, tüm ürün alımlarını randevulu olarak gerçekleştireceğini belirtti. Bu sistemle birlikte ürün sahipleri TMO'ya arz edecekleri ürünler için www.tmo.gov.tr veya randevu.tmo.gov.tr adreslerinden randevu alabilecekleri gibi kurum şube müdürlükleri ile ajans amirliklerine de müracaat edilebilecek.

TMO Randevu

TMO Randevu Nasıl Alınır? TMO Hububat Alım Randevusu Nasıl Alınır?

TMO, hizmette kaliteyi artırmak ve üreticilerin işyerlerinde uzun süre beklemelerini engellemek amacıyla 2013 alım döneminde, uygulamalarına bir yenisini daha ekleyerek, tüm ürün alımlarını randevulu olarak gerçekleştireceğini belirtti. Bu sistemle birlikte ürün sahipleri TMO'ya arz edecekleri ürünler için www.tmo.gov.tr veya randevu.tmo.gov.tr adreslerinden randevu alabilecekleri gibi kurum şube müdürlükleri ile ajans amirliklerine de müracaat edilebilecek.

TMO Hububat Alımı Randevusu için TIKLAYINIZ

TMO Hububat Alımı Randevusu için TIKLAYIN !!

TMO Hububat Alım Randevu Sistemi.. Hububat Alımlarında Tam Randevulu Sisteme Geçildi.TMO tarafından yapılacak tüm hububat alımlarında tam randevulu sistem uygulanacaktır. 2013/2014 yılı hububat alımlarında, ürün sahipleri (üreticiler, tüccar ve şirketler), ürünlerini sadece randevu almak suretiyle teslim edeceklerdir. Randevusuz alım kesinlikle yapılmayacaktır.

TMO Hububat Alımı Randevusu için TIKLAYINIZ

TMO Hububat Alımı Randevusu Nasıl Alınır?

İçeriği paylaş